"Bezpieczna droga do szkoły" w powiecie nyskim - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

"Bezpieczna droga do szkoły" w powiecie nyskim

Data publikacji 16.09.2020

Po beztroskim wypoczynku, nadszedł czas nauki. Nyscy policjanci spotykają się z uczniami klas pierwszych szkół podstawowych aby porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze. Podczas odwiedzin przypominają jak prawidłowo przejść przez jezdnię oraz jak ważne jest noszenie odblasków. Wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Każdego roku, we wrześniu policjanci spotykają się z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego, aby opowiedzieć o tym, jak zadbać o bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły. Spotkania takie odbywają się w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły".

Nyscy dzielnicowi, policjantka Zespołu ds. Nieletnich oraz funkcjonariusze „drogówki” podczas odwiedzin uczniów w szkołach, przypominają o właściwym zachowaniu się w obrębie przejść dla pieszych, prawidłowym poruszaniu się po drogach oraz przestrzegają przed niebezpieczeństwami na drodze.

W trakcie prelekcji uczą najmłodszych jak należy się zachowywać i o czym muszą pamiętać, aby droga do szkoły była bezpieczna. Odgrywają scenki jak prawidłowo i bezpiecznie przejść przez jezdnię w przypadku braku sygnalizacji świetlnej.

Funkcjonariusze przypominają również o tym, jak duży wpływ na bezpieczeństwo na drodze ma widoczność. Wyjaśniają dlaczego tak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zmierzchu i zachęcają do noszenia ich także w obszarze zabudowanym.

Na zakończenie każdego ze spotkań policjanci wręczali dzieciom książeczki, które pomogą im w utrwaleniu zdobytej wiedzy oraz opaski odblaskowe.

  • policjanci rozmawiają z uczniami o bezpieczeństwie na drodze
  • Policjanci uczą dzieci jak prawidłowo przejść przez jezdnię
  • Dzielnicowy rozdaje dzieciom odblaski