Aby droga do szkoły była bezpieczna - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Aby droga do szkoły była bezpieczna

Data publikacji 16.09.2020

Namysłowscy dzielnicowi odwiedzają najmłodszych uczniów szkół podstawowych. W ramach akcji "Bezpieczna Droga do Szkoły”, mundurowi rozmawiają z dziećmi o tym jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię czy też dlaczego noszenie odblasków jest takie ważne. Na koniec spotkania dzieci otrzymują edukacyjne kolorowanki oraz opaski odblaskowe.

Bezpieczna droga do szkoły" to coroczny program, który jest realizowany przez policjantów w całej Polsce. Mundurowi przez cały wrzesień spotykają się z uczniami rozpoczynającymi naukę, aby porozmawiać o bezpieczeństwie w szkole, na terenie przyszkolnym i podczas powrotów do domu. Uczą i przypominają dzieciom, jakie obowiązują ich przepisy, co jest dozwolone, a czego przepisy zabraniają.

Podczas spotkań policjanci przypominają przede wszystkim o zasadach ruchu drogowego. Dzielnicowy tłumaczy dzieciom, po co jest zebra na ulicy, na jakim świetle wolno przechodzić przez jezdnię i jak należy się zachować, kiedy nie ma wyznaczonego przejścia dla pieszych.

Policjanci przypominają również o odblaskach. Wyjaśniają dlaczego rowerzyści, osoby na rolkach i hulajnogach, czy wreszcie piesi muszą być dobrze widoczni. Mimo braku takiego przepisu, mundurowi namawiają dzieci do noszenia elementów odblaskowych również w obszarze zabudowanym.

Podczas spotkań, uczniowie otrzymują od policjantów kolorowankę przygotowaną przez fundację PRO-LEGE oraz opaski odblaskowe ufundowane przez Opolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.


 


 

  • Policjanci rozdają dzieciom odblaski
  • Policjanci rozdają dzieciom odblaski
  • Policjanci rozdają dzieciom odblaski