Aktualności

Maja i Janek z powiatu prudnickiego laureatami XVII edycji konkursu plastycznego „Pierwszy dzień w szkole? Opowiem Ci o bezpieczeństwie”

Data publikacji 16.09.2020

Znamy laureatów XVII edycji konkursu plastycznego „Pierwszy dzień w szkole? Opowiem Ci o bezpieczeństwie”. Spośród nadesłanych prac, jurorzy wyłonili 10 najlepszych rysunków. Wśród nich znalazły się prace dwóch uczniów z powiatu prudnickiego. Dzieci otrzymały już nagrody ufundowane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu oraz Opolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, przy współpracy z Opolską Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, rozstrzygnęli konkurs plastyczny pt. "Pierwszy dzień w szkole? Opowiem Ci o bezpieczeństwie”. Prace zostały wykonane przez dzieci w czasie ich nauki zdalnej. Wachlarz możliwości był duży, uczniowie klas I-III mieli do wyboru cztery  tematy:

1. Moja bezpieczna droga do szkoły.
2. Jestem ostrożny wobec nieznajomych.
3. Bezpieczne zabawy w domu.
4. Jak bezpiecznie spędzam czas na wsi.

Wysoki poziom prac po raz kolejny nie ułatwił komisji wyboru. Było o co walczyć, ponieważ najlepsze rysunki znalazły się w książeczce pt: “PIERWSZAKI”, która trafi do rąk najmłodszych uczniów już we wrześniu tego roku. Spośród nadesłanych prac, jurorzy wyłonili 10 najlepszych rysunków. Wśród nich znalazły się prace dwóch uczniów z powiatu prudnickiego:

1. Maja Gościej z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Dytmarowie,
2. Jan Łubniewski z Szkoły Podstawowej nr 3 w Prudniku.

Spotkanie policjantów z laureatami oraz innymi dziećmi w ich szkołach było także doskonałą okazją aby porozmawiać z nimi na temat bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Dzieci otrzymały również książeczki profilaktyczne.

Mai i Jankowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów plastycznych.

  • Zdjęcie grupowe dzieci z policjantami.
  • Policjantka wręcza wyróżnienie laureatowi konkursu w towarzystwie dzieci i nauczycieli.
  • Policjantka wręcza wyróżnienie laureatowi konkursu w towarzystwie dzieci i nauczycieli.
  • Zdjęcie grupowe dzieci z policjantami.