Trwa nasza akcja "Bezpieczna droga do szkoły" - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Trwa nasza akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

Data publikacji 16.09.2020

W jakim miejscu można przechodzić przez jezdnię, jak korzystać z przejścia z sygnalizacją świetlną i dlaczego warto nosić odblaski. Na te, i wiele innych tematów, prudniccy policjanci rozmawiają z dziećmi i młodzieżą szkolną z powiatu prudnickiego. Wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

„Bezpieczna droga do szkoły" to akcja skierowana do najmłodszych. Policjanci podczas spotkań w szkołach rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie. Uczą i przypominają o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.

W trakcie spotkań dzieci bardzo chętnie odpowiadają na zadawane przez funkcjonariuszy pytania. Same również zadają ich wiele, zwłaszcza te dotyczące bezpieczeństwa, a także policyjnej pracy. Prudniccy policjanci jak co roku, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, przypominają o podstawowych zasadach ruchu drogowego.

Funkcjonariusze przypominają również o tym jak duży wpływ na bezpieczeństwo na drodze ma widoczność. Wyjaśnili dzieciom, dlaczego rowerzyści, osoby korzystające z hulajnóg czy wreszcie piesi muszą być dobrze widoczni. Policjanci rekomendowali noszenie elementów odblaskowych również w obszarze zabudowanym, ponieważ poprawiają one nasze bezpieczeństwo na drodze.

Edukacja o bezpieczeństwie powinna mieć miejsce także w domu, dlatego apelujemy do rodziców o wykorzystywanie wspólnych spacerów do rozmowy z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania po drodze.