Opolscy policjanci prowadzą rekrutację przyszłych funkcjonariuszy - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Opolscy policjanci prowadzą rekrutację przyszłych funkcjonariuszy

Data publikacji 14.09.2020

Opolscy funkcjonariusze przeprowadzili pierwszy i drugi etap rekrutacji dla kandydatów do służby w Policji. Do tej pory odbywały się one w szkołach Policji. Teraz test wiedzy oraz sprawności fizycznej po raz pierwszy przeprowadzony został przez Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu na terenie Politechniki Opolskiej. Rekrutacji przyszłych policjantów osobiście przyglądał się Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta. Do postępowania kwalifikacyjnego przystąpiło 17 kandydatów, 14 pozytywnie zdało testy.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu po raz pierwszy przeprowadzili 1-szy i 2-gi etap postępowania kwalifikacyjnego dla kandydatów ubiegających się o służbę w Policji. Był to test wiedzy oraz test sprawności fizycznej. Do tej pory przeprowadzane one były w szkołach Policji. Najbliższa z nich mieści się w Katowicach. Teraz po raz pierwszy, 2 początkowe etapy doboru przeprowadziliśmy na terenie Politechniki Opolskiej przy ul. Prószkowskiej w Opolu.

Postępowanie kwalifikacyjne przeprowadzili funkcjonariusze i pracownicy cywilni Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Nad przebiegiem testu sprawności fizycznej oraz bezpieczeństwem jego uczestników czuwali ponadto funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Policji w Opolu. Rekrutacji przyszłych policjantów osobiście przyglądał się Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta.

Do postępowania kwalifikacyjnego przystąpiło 17 kandydatów, którzy złożyli stosowne dokumenty i spełnili obowiązujące kryteria. Poziom był bardzo wysoki i wszyscy poważnie potraktowali czekające ich wyzwanie. 14 uczestników zakończyło swoje zmagania pełnym sukcesem. Teraz czeka na nich test psychologiczny, rozmowa kwalifikacyjna oraz badania lekarskie. Kandydaci, którzy zdadzą wszystkie etapy rekrutacji, pojadą na kurs podstawowy dla policjantów, po czym rozpoczną służbę w poszczególnych jednostkach naszego województwa.

 

  • obok siebie stoją policjantka w mundurze i policyjny instruktor interwencji
  • policyjny instruktor niesie skrzynię
  • policyjny instruktor idzie z kartką w ręku
  • policjanci ustawiają materace
  • koniska siedzi za stołem - 2 policjantów i 1 pracownica cywilna
  • policyjni ratownicy medyczni stoją obok siebie
  • policjant prowadzący egzamin siedzi za stołem
  • komendant Kaleta i naczelniczka kadr stoją obok siebie
  • naczelniczka kadr i policyjny instruktor stoją obok siebie