Aktualności

Zakup Drogowego Domku Edukacyjnego

Data publikacji 11.09.2020

Policjanci ze Strzelec Opolskich przez cały rok spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Często tematem ich rozmów jest bezpieczeństwo na drodze. Teraz dzięki funduszom wygospodarowanym z budżetu starostwa zakupiony został Drogowy Domek Edukacyjny. Ma on wspierać działania profilaktyczne prowadzone przez miejscowych funkcjonariuszy.

Domek edukacyjny został przekazany w imieniu Rady i Zarządu Powiatu Strzeleckiego przez Starostę Strzeleckiego Józefa Swaczynę na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Strzelcach Opolskich podinsp. Arkadiusza Chętnickiego.

Pomoc dydaktyczna służyć będzie prowadzeniu zajęć z najmłodszymi mieszkańcami powiatu. Już teraz wykorzystywana jest przez policjantów podczas akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Po raz kolejny mogliśmy przekonać się, że sprawa bezpieczeństwa mieszkańców powiatu, w tym tych najmłodszych, jest dla starostwa istotna.

Dzięki domkowi edukacyjnemu możliwe jest nauczanie przy zachowaniu właściwego dystansu, zarówno w budynku szkoły jak i plenerze. Pozwala on na prowadzenie zajęć z zakresu uczestnictwa w ruchu drogowym, w tym: zapinania pasów, noszenia odblasków, znajomości znaków drogowych czy bezpiecznego korzystania z przejść dla pieszych.


 

 

  • Przekazanie Drogowego Domku Edukacyjnego
  • Przekazanie Drogowego Domku Edukacyjnego
Powrót na górę strony