Aktualności

Przekroczyła prędkość o 80 km/h - została zatrzymana przez grupę SPEED

Data publikacji 26.08.2020

Kluczborscy policjanci, działający w ramach grupy SPEED, dbają o bezpieczeństwo na drogach swojego powiatu. W ostatnim czasie zatrzymali do kontroli 40-latkę. Kierująca przekroczyła dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 80 km/h. Kobiecie zostało zatrzymane prawo jazdy, na jej konto wpłynęło 10 punktów karnych oraz została ukarana mandatem karnym.

Policjanci ruchu drogowego z kluczborskiej komendy wchodzący w skład grupy SPEED patrolują nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem drogi powiatu. Ich głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach takim jak przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu czy wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach.

21 sierpnia, policjanci z kluczborskiej drogówki zatrzymali kolejną nieodpowiedzialną kierującą. Około godz. 11:00 w miejscowości Brzezinki, 40-latka jechała volkswagenem 130 km/h. Mieszkanka powiatu kluczborskiego przekroczyła dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym, aż o 80 km/h.

Policjanci za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego ukarali kobietę mandatem, a na jej konto wpłynęło 10 punktów karnych. Dodatkowo, kierująca straciła swoje uprawnienia do kierowania pojazdami, które będzie mogła odzyskać dopiero za 3 miesiące.

Opis filmu: nagranie z wideorejestratora

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 1.59 MB)

Powrót na górę strony