Aktualności

Włamywał się do mieszkań w warunkach recydywy

Data publikacji 31.07.2020

Do 15 lat więzienia grozi 28-letniemu mieszkańcowi Nysy. Mężczyzna podejrzany jest o szereg włamań do mieszkań. W jego zainteresowaniu był sprzęt komputerowy, telefony komórkowe oraz biżuteria. Zatrzymany działał w warunkach recydywy. Teraz usłyszał kolejnych 5 zarzutów.

Policjanci z Nysy od stycznia tego roku otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży i włamań do mieszkań. Do przestępstw dochodziło na terenie miasta. Łupem padały głównie telefony komórkowe, sprzęt komputerowy oraz biżuteria. Straty oszacowane przez poszkodowanych to blisko 20 000 złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. W miejscach gdzie dochodziło do przestępstw funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i zebrali materiały dowodowe. Śledczy przesłuchali poszkodowanych i świadków. Materiały, które zgromadzili pozwoliły na wytypowanie podejrzewanego w tej sprawie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że to 28-letni mieszkaniec Nysy.

Podejrzenia policjantów potwierdziły się, gdy przeszukali zajmowane przez 28-latka mieszkanie. Tam kryminalni znaleźli część skradzionych przedmiotów. Zatrzymany usłyszał łącznie 5 zarzutów kradzieży z włamaniem i usiłowania włamania. W związku z faktem, że  działał w warunkach recydywy grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Powrót na górę strony