Aktualności

Wpadł przez niesprawną żarówkę

Data publikacji 31.07.2020

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej patrolówki zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli przy nim 250 gramów amfetaminy. A wszystko zaczęło się od niesprawnej żarówki...

Pod koniec czerwca, policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej patrolówki na jednej z osiedlowych ulic zatrzymali do kontroli pojazd. Samochód miał niesprawne tylne światło postojowe.

W trakcie rozmowy z mundurowymi 24-letni kierowca był bardzo zdenerwowany. Po chwili policjanci ustalili przyczynę jego zachowania. Funkcjonariusze znaleźli w jego saszetce schowany worek z białą substancją. Wstępne badanie narkotesterem pokazało, że to ponad 250 gramów amfetaminy. Mieszkaniec Głubczyc został zatrzymany i przewieziony do komendy.

Dodatkowo policjanci z Głubczyc przeszukali jego mieszkanie. Tam znaleźli i zabezpieczyli kolejne 40 gramów marihuany.

W ramach prowadzonego śledztwa pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu 24-latkowi przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za to przestępstwo ustawa przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Powrót na górę strony