Kradł aluminiowe felgi - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Kradł aluminiowe felgi

Data publikacji 30.07.2020

Policjanci z kluczborskiej komendy zatrzymali 25-letniego mężczyznę. Mieszkaniec powiatu jest podejrzany o kradzieże kilku kompletów felg aluminiowych wraz z oponami. Po kradzieży kół, miał on pozostawiać samochody "na cegłach". Policjanci odzyskali skradzione mienie. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Kryminalni z kluczborskiej komendy od kilku tygodni otrzymywali informację o przypadkach kradzieży kół i felg. Opony znikały z samochodów zaparkowanych na parkingu jednego z  kluczborskich osiedli. Sprawca wybierał auta, na których założone były felgi aluminiowe, a następnie w godzinach nocnych kradł je pozostawiając pojazdy „na cegłach”.

Działania funkcjonariuszy wydziału kryminalnego pozwoliły na zatrzymanie 25-letniego mężczyzny. Podczas przeszukania jego domu policjanci odzyskali trzy komplety kół od samochodów różnych marek. Wartość mienia odzyskanego przez policjantów to ponad 3 tys. zł.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży, został przesłuchany i przyznał się ich popełnienia. 25-latek odpowie teraz przed sądem za swoje czyny a grozić mu może do 5 lat więzienia.

  • zatrzymany mężczyzna i odzyskane mienie
  • zatrzymany mężczyzna i odzyskane mienie
  • zatrzymany mężczyzna i odzyskane mienie