Jeden był nietrzeźwy, drugi z zakazem - obaj przekroczyli prędkość - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Jeden był nietrzeźwy, drugi z zakazem - obaj przekroczyli prędkość

Data publikacji 28.07.2020

Funkcjonariusze z nyskiej grupy „SPEED” przerwali niebezpieczną jazdę 2 kierującym. 28-latek w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 73 km/h i posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Drugi z mężczyzn pędził z prędkością 129 km/h na obowiązującej „setce”. Dodatkowo badanie stanu trzeźwości pokazało, że 21-latek w organizmie ma ponad 1 promil alkoholu. Pamiętaj, lekceważenie ograniczeń prędkości to jedna z przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń na naszych drogach. Bądźmy ostrożni i szanujmy prawo, a wtedy na drogach będzie bezpieczniej.

Funkcjonariusze nyskiej drogówki, wchodzący w skład grupy "SPEED", kontrolują zachowania kierowców na drodze, wykorzystując do tego wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. To dzięki takiemu rozwiązaniu, mundurowi przerwali niebezpieczną jazdę kierowcom dwóch volkswagenów.

Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli drogowej na trasie Głębinów - Otmuchów. 28-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał z prędkością 73 km/h, a podczas kontroli nie okazał prawa jazdy. Policjanci sprawdzili mężczyznę w policyjnych bazach danych. Okazało się, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Kolejny kierowca volkswagena, został zatrzymany do kontroli na nyskiej obwodnicy, po tym jak przekroczył prędkość o prawie 30 km/h. Dodatkowo jak się okazało, 21-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego wsiadł za kierownicę mając ponad promil alkoholu w organizmie.

Teraz obaj kierujący, za swoje przewinienia odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.