Aktualności

Kontrola drogowa zakończona zatrzymaniem

Data publikacji 27.07.2020

Policjanci w trakcie kontroli drogowej, znaleźli i zabezpieczyli przy mężczyźnie ponad 0,5 kilograma amfetaminy. Ich uwagę zwróciła nerwowość 28-latka, a dalsza kontrola pozwoliła ustalić jej przyczynę. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec czerwca, w godzinach popołudniowych, policjanci z Kędzierzyna-Koźla patrolując miasto zwrócili uwagę na osobowego peugeota. Samochodem tym jechał młody mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Gdy policjanci ruszyli za pojazdem, jego kierowca gwałtownie skręcił na pobliski parking. 

W trakcie legitymowania mężczyzna był bardzo nerwowy. Kontrola pojazdu wyjaśniła dlaczego tak się zachowywał. Funkcjonariusze w trakcie kontroli pojazdu, znaleźli i zabezpieczyli worek z białym proszkiem. Po sprawdzeniu testerem narkotykowym okazało się, że to ponad pół kilograma amfetaminy.

28-latek został zatrzymany. W ramach prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu śledztwa przedstawiono mu zarzut. Mężczyzna będzie odpowiadał za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  • zabezpieczone środki odurzające
Powrót na górę strony