Bezpieczne wakacje to szczęśliwe wakacje - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Bezpieczne wakacje to szczęśliwe wakacje

Data publikacji 22.07.2020

Krapkowiccy policjanci od początku wakacji spotykają się z dziećmi w ramach akcji „Bezpieczne i aktywne wakacje”. Gospodarzem kolejnych wakacyjnych spotkań z udziałem policjantów była Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Strzelnica Sportowa w Krapkowicach. Mundurowi przypomnieli dzieciom jakich zasad należy przestrzegać, aby nie narazić się na niebezpieczeństwo podczas letnich kąpieli, prac polowych czy codziennego poruszania się po drodze.

Trwa przedsięwzięcie „Bezpieczne i aktywne wakacje” organizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Krapkowicach przy współudziale Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, placówek oświatowych, Portu Jachtowego w Krapkowicach oraz krapkowickiej Policji. W ramach tych działań w ostatnim czasie odbyły się kolejne spotkania dla uczniów szkół podstawowych z gminy Krapkowice.

Tym razem gospodarzem takich wakacyjnych spotkań z udziałem policjantów była Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Strzelnica Sportowa w Krapkowicach. Organizatorzy zapewnili małym uczestnikom wiele atrakcji. Dzieci miały okazję usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu oraz posłuchać, czym na co dzień zajmują się policjanci. Instruktorzy strzelania przeprowadzili konkurs strzelectwa sportowego, a ratownicy medyczni uczyli dzieci udzielania pierwszej pomocy.

Dla funkcjonariuszy była to też doskonała okazja, aby porozmawiać z maluchami na temat bezpieczeństwa. Policjanci uczulali uczniów jak unikać zagrożeń w różnych sytuacjach i okolicznościach w czasie wypoczynku letniego. Dzieci angażowały się w dyskusję na temat zasad bezpiecznej kąpieli czy rozważnych zabaw na świeżym powietrzu. Dzieliły się swoją wiedzą na temat ograniczonego zaufania do nowo poznanych osób, a także napotkanych na swojej drodze obcych czworonogów.