Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani dzięki działaniom drogówki - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani dzięki działaniom drogówki

Data publikacji 20.07.2020

Tylko w miniony weekend policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu przeprowadzili ponad 1400 badań kierujących na zawartość alkoholu. Z tej liczby, sześciu zdecydowało się na jazdę w stanie nietrzeźwości. Rekordzistą okazał się 50-latek, który prowadząc samochód ciężarowy z naczepą, miał ponad 2 promile. Każdy z zatrzymanych musi się teraz liczyć z konsekwencjami karnymi.

Do wszystkich tych zdarzeń doszło w miniony weekend. Działania policjantów z wydziału ruchu drogowego jak zawsze skupiały się na bezpieczeństwie na drodze. A to oznacza, że każda kontrola wiązała się ze sprawdzeniem stanu trzeźwości kierowcy. Tylko w miniony weekend mundurowi z komendy miejskiej przebadali na zawartość alkoholu ponad 1400 kierujących. Niestety 6 z nich zdecydowało się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu.

Rekordzista wpadł w ręce mundurowych w piątek przed 10 rano. Wówczas funkcjonariusze do kontroli zatrzymali kierującego ciężarowym Dafem z naczepą. Jak się okazało, 50-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna jechał z województwa Lubuskiego na Opolszczyznę ponad 250 kilometrów.

Kolejni kierowcy wsiedli za kółko po kilku piwach, wszyscy mieli blisko promil alkoholu.  Tłumaczyli, że ,,mieli nadzieję uniknąć kontroli” albo, że alkohol zdąży z ich organizmu ,,wyparować”.

PAMIĘTAJMY!! Nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.