Aktualności

Nie dość, że za szybko to jeszcze z zakazem prowadzenia pojazdów

Data publikacji 15.07.2020

Policjanci z nyskiej grupy „SPEED” po raz kolejny pokazali swoją skuteczność w działaniu. Tym razem funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 39-latkę. Przyczyną byłą nadmierna prędkość. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że jest poszukiwana i posiada zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci z grupy „Speed” działają na terenie całego województwa opolskiego. Kierowani są w te rejony, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego, w tym przekraczania prędkości. Do ich zadań należy głównie ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych zachowań oraz szczególnie niebezpiecznych wykroczeń na drodze.

O skuteczności działania nyskiej grupy "Speed" tym razem przekonała się 39-letnia kierująca volkswagenem. Kobieta na nyskiej obwodnicy, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 jechała o blisko 30 km/h za szybko. Podczas kontroli nie okazała dokumentu uprawniającego ją do kierowania pojazdami twierdząc, że zapomniała go zabrać z domu. Policjanci sprawdzili mieszkankę Paczkowa w policyjnych bazach danych. Okazało się, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i dodatkowo jest poszukiwana do odbycia 16 miesięcznej kary pozbawienia wolności.

39-latka trafiła już do aresztu. Teraz musi się liczyć z dodatkową karą. Za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu, a tym samym niestosowanie się do jego wyroku, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Powrót na górę strony