Aktualności

Wizyta u harcerzy

Data publikacji 14.07.2020

Służby z Olesna czuwają na bezpieczeństwem harcerzy i zuchów wypoczywających na obozie w Kucobach. Funkcjonariusze podczas wizyt w ośrodku sprawdzają elementy wpływające na bezpieczeństwo uczestników, między innymi drożność dróg ewakuacyjnych, łączność, zabezpieczenia miejsc noclegowych i innych miejsc, w których przebywają uczestnicy obozów. Funkcjonariusze przypominają o zasadach bezpiecznego wypoczynku.

To była kolejna wizyta w  Harcerskim Ośrodku Wypoczynkowym Hufca ZHP Chorzów w Kucobach. Policyjny profilaktyk i strażak z Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie sprawdzali warunki pobytu wypoczywających harcerzy - także i tym razem nie mieli żadnych uwag co do ich bezpieczeństwa.

W trakcie wizyt funkcjonariusze rozmawiali z uczestnikami poszczególnych obozów o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku w domu, podróży, nad wodą. Pytali o miejsca zbiórek w sytuacjach kryzysowych, a także przypominali o korzystaniu z numerów alarmowych. Przebywający na terenie ośrodka harcerze wykazali się dużą znajomością tematów związanych z bezpieczeństwem.

Działania informacyjno – edukacyjne zostały przeprowadzone zgodnie z akcją pn. " Bezpieczne Wakacje" i " Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

  • Policjant i Strażak stoją na polu namiotowym w lesie, przed nimi dzieci i młodzież stoją w szeregu. W tle żółte namioty.
  • Policjant i Strażak stoją na polu namiotowym w lesie, wokół nich stoją harcerze.  W tle namioty i drzewa.
  • Policjant i Strażak stoją na polanie namiotowym w lesie, przed nimi harcerze  stoją w szeregu. Po lewej stronie kadra instruktorów. W tle namioty i drzewa.
Powrót na górę strony