Nocna kontrola zakończona zatrzymaniem - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Nocna kontrola zakończona zatrzymaniem

Data publikacji 14.07.2020

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali do kontroli drogowej 24-latka kierującego daewoo. Mężczyzna w trakcie rozmowy był poddenerwowany. Okazało się, że był poszukiwany oraz miał zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo, funkcjonariusze znaleźli przy nim narkotyki. Zatrzymany usłyszał już zarzut.

Kilka minut przed północą, policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej komendy patrolując centrum miasta zwrócili uwagę na daewoo. W środku podróżował młody mężczyzna.

Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli. W jej trakcie okazało się, że 24-letni kierowca jest poszukiwany. Miał on do odbycia karę 5 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna nie posiadał także prawa jazdy, ponieważ miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Dodatkowo, w trakcie kontroli, policjanci znaleźli przy 24-latku kilka gramów białego proszku. Po sprawdzeniu testerem narkotykowym okazało się, że była to amfetamina.

Kierowca został zatrzymany. Usłyszał zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających oraz niestosowania się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdu. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Po wykonaniu czynności procesowych, zatrzymany został przewieziony do zakładu karnego, gdzie teraz odbywa wcześniej zasądzoną karę.