Aktualności

Z seniorami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Data publikacji 09.07.2020

Asp. sztab. Katarzyna Ulbrych z namysłowskiej policji, spotkała się z seniorami w Dziennym Domu Pobytu w Namysłowie. W ramach programu „Świadomy i bezpieczny senior” rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Poruszono również tematy dotyczące aktualnych zagrożeń czyhających na osoby starsze ze strony oszustów.

To już kolejne spotkanie profilaktyka z namysłowskiej komendy w Domu Dziennego Pobytu Seniora w Namysłowie. Tym razem tematem spotkania było bezpieczeństwo niechronionych użytkowników ruchu drogowego. Wspólnie omówiono trudne sytuacje na drodze z jakimi spotykają się starsi użytkownicy dróg.

Spotkanie z udziałem seniorów miało na celu przypomnienie najważniejszych zasad: jak zgodnie z obowiązującymi przepisami prawidłowo poruszać się po drodze; jak i kiedy stosować elementy odblaskowe; jak sprawność psychofizyczna wpływa na percepcję i możliwość kierowania pojazdem; jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym jako rowerzysta, kierowca i pieszy.

Głównym celem było przede wszystkim zwiększenie świadomości osób starszych na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zmiany postaw poprzez pokazanie, jak należy zachować się w sytuacjach, występujących na co dzień w ruchu drogowym.

Na zakończenie spotkania omówiono aktualne zagrożenia i sposoby przeciwdziałania przestępstwom na szkodę osób starszych z jakimi aktualnie spotyka się opolska policja. Funkcjonariuszka podkreślała, że oszuści cały czas zmieniają swoje metody, którymi próbują zmanipulować seniorów.

  • zdjęcie spotkanie policjantki z seniorami
  • zdjęcie z prelekcji policjantki z seniorami
  • zdjęcie ze spotkania policjantki z seniorami rozdanie elementów odblaskowych, ulotek informacyjnych
Powrót na górę strony