Wypadek na trasie Sidzina-Pakosławice – apelujemy o ostrożność - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Wypadek na trasie Sidzina-Pakosławice – apelujemy o ostrożność

Data publikacji 07.07.2020

Policjanci z Nysy pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Sidzina – Pakosławice. Tam kierujący ciężarowym renaultem 55-latek, z nieustalonej przyczyny zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

6 lipca, około godz. 23:20 dyżurny nyskiej Policji, otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na DK 46 – trasa Sidzina-Pakosławice. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu, 55-letni kierowca ciężarowego renaulta z nieznanych jak na razie przyczyn, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń mieszkaniec powiatu krakowskiego poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci obsługujący zdarzenie wykonali szereg czynności na miejscu wypadku. Zabezpieczyli ślady, rozpytali świadków, wykonali oględziny oraz dokumentacje fotograficzną. Przez kilka godzin droga na tym odcinku była zablokowana, a mundurowi prowadzili ruch objazdem przez okoliczne miejscowości. Wszystkie te czynności po to, by wyjaśnić wszelkie okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze, stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowanie zdrowego rozsądku. Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych. Dlatego zadbajmy o to, aby podczas tych wakacji na naszych drogach było jak najmniej zdarzeń. Pamiętajmy, żeby za kierownicę zawsze wsiadać wypoczętym i nigdy się nie śpieszyć. Kiedy w trakcie podróży czujemy się osłabieni, warto zrobić pauzę, odpocząć i dopiero wtedy ruszać w dalszą drogę.