Aktualności

Bezpieczne wakacje ze strzelecką Policją

Data publikacji 30.06.2020

Strzelecka policjantka zajmująca się profilaktyką, odwiedziła dzieci na półkolonii i rozmawiała z nimi o bezpieczeństwie. Podczas spotkania mundurowa przypomniała najmłodszym, że podczas wakacyjnych przygód dobra zabawa zawsze musi iść w parze z bezpieczeństwem. Policjantka zwróciła szczególną uwagę na bezpieczeństwo podczas pobytu nad wodą, w górach czy też na podwórku.

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich odbyło się spotkanie z kolonistami, na którym nie zabrakło strzeleckiej policjantki.

Tam dzieci miały okazję wysłuchać ciekawej prelekcji na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Policjantka wyczuliła najmłodszych na konieczność prawidłowych zachowań podczas wakacyjnej beztroski. Przypomniała podstawowe zasady bezpieczeństwa, o których nie wolno zapominać wypoczywając lub bawiąc się nad wodą, w górach czy też na podwórku. Tłumaczyła dlaczego warto korzystać tylko i wyłącznie z kąpielisk strzeżonych i przestrzegała przed wygłupami w wodzie, skakaniem „na główkę” czy tam gdzie nie znamy dna.

Podczas pogadanki nie zabrakło również tak ważnych tematów jak bezpieczeństwo dzieci w domu, podczas kontaktu z obcymi czy też na wsi. Funkcjonariuszka przypomniała też o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wytłumaczyła dlaczego w podróży ważne jest, aby dzieci korzystały z fotelików i pasów bezpieczeństwa.

Na koniec na kolonistów czekała drobna niespodzianka.

Powrót na górę strony