Aktualności

Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty - apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze

Data publikacji 29.06.2020

Policjanci z Nysy, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w Iławie. Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów, kierujący motocyklem Honda stracił panowanie nad pojazdem, wywrócił się i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 22-latek. Ciężko ranny został drugi mężczyzna, również podróżujący motocyklem. Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

28 czerwca, około godz. 3:00 oficer dyżurny nyskiej Policji, otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Iława. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierowca motocykla najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, wywrócił się i wraz z pasażerem uderzył w drzewo. Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń na miejscu zginął 22-latek, natomiast drugi z mężczyzn, 19-latek z obrażeniami ciała przetransportowany został do szpitala.

Na odcinku drogi, na którym doszło do wypadku, pracował prokurator oraz policjanci z ruchu drogowego i grupy dochodzeniowo-śledczej. Policjanci wykonali oględziny miejsca, zabezpieczyli ślady i dowody. Pod nadzorem prokuratury wyjaśniamy teraz szczegółowo okoliczności tego tragicznego wypadku m.in.to, który z mężczyzn był kierowcą motocykla.

Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych. Dlatego zadbajmy o to, aby podczas tych wakacji na naszych drogach było jak najmniej zdarzeń. Pamiętajmy, żeby za kierownicę zawsze wsiadać wypoczętym i nigdy się nie śpieszyć. Kiedy w trakcie podróży czujemy się osłabieni, warto zrobić pauzę, odpocząć i dopiero wtedy ruszać w dalszą drogę. Wówczas wakacje 2020 na drodze staną się bezpieczniejsze, a nasza mapa wypadków śmiertelnych nie będzie się tak szybko zapełniała.