Aktualności

Za zbyt szybką jazdę stracił swoje uprawnienia

Data publikacji 26.06.2020

Wciąż jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość. Dlatego nie ma pobłażania dla osób, które jeżdżą zbyt szybko i narażają siebie, swoich pasażerów i innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo. Przekonał się o tym 28-latek, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 60 km/h.

Policjanci z brzeskiej grupy „Speed” cały czas dbają o bezpieczeństwo na naszych brzeskich drogach. Biorą pod lupę nieprawidłowe zachowania kierowców wszędzie tam, skąd docierają do nich sygnały o łamaniu prawa drogowego. Sprawdzają z jaką prędkością poruszają się w terenie zabudowanym i na trasach przelotowych.

Kilka dni temu funkcjonariusze zatrzymali do kontroli jednego z kierowców, którzy lekceważąco podszedł do obowiązujących przepisów.

W Skarbimierzu Osiedle, kierujący Dacią znacznie przekroczył dozwoloną prędkość na obowiązującej „pięćdziesiątce”. W terenie zabudowanym jechał 114 km/h. Tłumaczył policjantom, że śpieszył się by zawieźć pasażerów do pracy. 28-latek przez swój pośpiech stracił prawo jazdy. Został ukarany wysokim mandatem, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Przypominamy!

Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Powrót na górę strony