Aktualności

Zatrzymani za jazdę na "podwójnym gazie"

Data publikacji 24.06.2020

Za kilka dni wakacje. Przypominamy o całkowitym zakazie wsiadania za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że każda kontrola drogowa wiąże się ze sprawdzeniem trzeźwości kierowcy. Wszystko to po to, aby czas wakacji był czasem bezpiecznych wyjazdów i powrotów.

Wakacje to czas wyjazdów i zdecydowanie większej ilości samochodów poruszających się po naszych drogach. Większa też będzie ilość patroli ruchu drogowego na głównych ciągach komunikacyjnych. Policjanci będą reagować na zachowania kierowców stwarzających swoją jazdą zagrożenie innym uczestnikom, ale przede wszystkim będą sprawdzać stan trzeźwości kierowców.

Tylko jednego dnia namysłowscy policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. W pierwszym przypadku, 44-letnia mieszkanka gminy Namysłów wsiadła za kierownicę volkswagena mając blisko promil alkoholu w organizmie. Z kolei, w centrum miasta, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 49-letniego kierowcę bmw, gdzie alkomat wskazał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. W trzecim przypadku kierowca „wydmuchał” ponad 0,5 promila. Cała trójka straciła już swoje prawa jazdy. Teraz ich sprawy trafią do sądu.


Przypominamy, za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grożą surowe konsekwencje. Nietrzeźwy kierowca musi liczyć się z karą nawet do 2 lat więzienia, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie dla pozostałych użytkowników dróg. Dlatego gdy mamy podejrzenie, że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu zareagujmy. Poinformujmy o swoich podejrzeniach policjantów, lub jeżeli mamy taką możliwość zabierzmy takiemu kierowcy kluczyki.

Powrót na górę strony