Zatrzymany za kradzież na budowie - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Zatrzymany za kradzież na budowie

Data publikacji 24.06.2020

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież sprzętu wartego ponad 10 000 złotych. Trop zaprowadził ich na teren powiatu nyskiego. To tam były ukryte elektronarzędzia, które kilka dni wcześniej zostały skradzione z terenu budowy w Głubczycach. Odzyskane przez policjantów mienie wróciło do pokrzywdzonego. Za popełnione przestępstwo grozi 39-latkowi kara do 5 lat więzienia.

Na początku czerwca do policjantów wpłynęło zgłoszenie o kradzieży sprzętu z terenu budowy w Głubczycach. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że zostały skradzione elektronarzędzia o wartości ponad 10 000 złotych.

Kryminalni, po tym jak zajęli się tą sprawą, szybko ustalili, że zamieszany w kradzież może być 39-letni mężczyzna, który zamieszkuje powiat nyski. Z zebranych informacji wynikało, że skradziony sprzęt może być ukryty w miejscu zamieszkania podejrzanego. Po zebraniu wystarczających informacji policjanci pojechali pod wytypowany adres do jednej z miejscowości w okolice Nysy. W mieszkaniu zastali 39-latka, a już chwilę później w toku prowadzonego przeszukania kryminalni znaleźli sprzęt pochodzący z kradzieży.

Szybkie działania funkcjonariuszy doprowadziło do odzyskania sprzętu przed jego dalszą sprzedażą. Skradziony sprzęt trafił już do właściciela. Podejrzany 39-latek został zatrzymany, a za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

  • zdjęcie skradzionych elektronarzędzi - wiertarka i młot pneumatyczny w skrzynce na narzędzia
  • policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
  • zdjęcie skradzionych elektronarzędzi - wiertarka i młot pneumatyczny w skrzynce na narzędzia