Nietrzeźwy kierowca uciekał przed policjantami - został zatrzymany - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Nietrzeźwy kierowca uciekał przed policjantami - został zatrzymany

Data publikacji 24.06.2020

Mężczyzna nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej. Po krótkim pościgu za jego pojazdem, próbował jeszcze uciekać pieszo. Został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Dodatkowo, okazało się, że był nietrzeźwy. 30-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy i grozi mu kara do 5 lat więzienia.

23 czerwca, przed godziną 20:00 policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki na drodze krajowej nr 45 w Długomiłowicach kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierowcy. W pewnym momencie zauważyli nadjeżdżającą od strony Polskiej Cerekwi mazdę. Kierowca tego pojazdu na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał z prędkością 88 km/h. Gdy funkcjonariusz dał mu sygnał do zatrzymania, mężczyzna ominął go, a następnie gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast rozpoczęli za nim pościg.

Kierujący z bardzo dużą prędkością jechał w stronę pobliskich zabudowań. Gdy dotarł do jednej z posesji zatrzymał się i dalej wspólnie z dwójką pasażerów próbował uciekać pieszo. Po chwili policjanci zatrzymali te osoby w pobliskich zaroślach.

Kierowcą okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Mężczyzna uciekał przed policyjnym patrolem, ponieważ był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Kierowca trafił do policyjnego aresztu. Zostało mu także zatrzymane prawo jazdy.

O jego dalszym losie teraz zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.