Poszukiwany zatrzymany po pościgu - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Poszukiwany zatrzymany po pościgu

Data publikacji 16.06.2020

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali po pościgu motorowerzystę. Na mężczyźnie ciążył sądowy wyrok i był w związku z tym poszukiwany. Dodatkowo okazało się, że prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. 25-latek trafił do zakładu karnego. Teraz będzie on także odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz nie zatrzymanie się do policyjnej kontroli.

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór, na jednym z kędzierzyńsko-kozielskich osiedli. Policjanci patrolując ulice zauważyli jadącego motorowerzystę, który był poszukiwany. Mężczyzna miał do odbycia karę aresztu m.in. za kradzieże i zakłócanie porządku publicznego.

Funkcjonariusze przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych dali mu polecenie do zatrzymania się. 25-latek zignorował je i gwałtownie przyspieszył. Uciekając wjechał na teren leśny, gdzie stracił panowanie nad pojazdem i wywrócił się. Mężczyzna dalej kontynuował ucieczkę pieszo, lecz szybko został dogoniony i zatrzymany przez policjantów.

Wówczas okazało się, że 25-latek prowadził pojazd pomimo tego, że był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu.

Zatrzymany został przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbywa wcześniej zasądzoną karę. Teraz będzie on także odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz nie zatrzymanie się do policyjnej kontroli. Grozi mu za toi kara do 5 lat pozbawienia wolności.