Aktualności

Przekroczył prędkość o ponad 70 km/h - stracił prawo jazdy

Data publikacji 29.05.2020

Policjanci z oleskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 25-letniego kierowcę bmw. Mężczyzna na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził samochodem ponad 120 km/h. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h kierujący stracił prawo jazdy. Został również ukarany wysokim mandatem, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

W czwartek, 28 maja przed godz. 12.00 w miejscowości Turza w gminie Dobrodzień, policjanci ruchu drogowego patrolujący krajową „czterdziestkę szóstkę”, zatrzymali do kontroli drogowej bmw. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość kierującego.

25-letni mieszkaniec województwa opolskiego w obszarze zabudowanym na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził swoim samochodem z prędkością 123 km/h.

Nieodpowiedzialnemu kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo  został ukarany wysokim mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Przypominamy, że nadmierna prędkość wciąż jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Niedostosowanie prędkości i niestosowanie się do ograniczeń może mieć poważne konsekwencję. Wynikające z tego zachowania zdarzenia drogowe często mają dramatyczny skutek, zagrażają bowiem zdrowiu, a często i życiu jego uczestników.

Powrót na górę strony