Aktualności

Rowerem jest bliżej by pomagać i chronić

Data publikacji 23.05.2020

Policjanci z naszej drużyny rowerowej pełnią już służbę, a to oznacza, że zbliża się lato. W tym roku - zgodnie z obowiązującymi przepisami - można ich zobaczyć z maseczkami zasłaniającymi usta i nos. To właśnie w związku z wprowadzonymi zasadami bezpieczeństwa, drużyna rowerowa wcześniej niż zazwyczaj zaczęła swój sezon. Jak zawsze będzie można spotkać ich między innymi w popularnych miejscach rekreacji i wypoczynku. Policjanci, oprócz zadań dotyczących reagowania na przestępstwa i wykroczenia, zwracają również uwagę na przestrzeganie przepisów związanych ze stanem epidemii.

Zagrożenie związane z COVID-19 oraz wprowadzony stan epidemii, nałożyły na policjantów szereg dodatkowych obowiązków. Aby skuteczniej stać na straży obowiązujących przepisów i zasad bezpieczeństwa, szybciej niż w latach ubiegłych ruszyła nasza drużyna rowerowa. Policjanci już od połowy kwietnia patrolują popularne miejsca rekreacji i wypoczynku oraz osiedlowe uliczki.

W tym roku, do służby rowerowej delegowanych zostało 6 funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu. Część z nich to doświadczeni w służbie rowerowej policjanci, część to adepci - łączy ich jednak rowerowa pasja. W ciągu jednego dnia potrafią na swoich jednośladach przejechać nawet 80 kilometrów. Taki rodzaj służby sprawdza się zarówno w gęstej zabudowie, podczas godzin ulicznego szczytu, jak i na licznych w naszym województwie terenach zielonych.

Policjanci z drużyny rowerowej, oprócz zadań związanych z reagowaniem na przestępstwa i wykroczenia, zwracają również uwagę na przestrzeganie przepisów związanych ze stanem epidemii. Przypominamy, że wciąż obowiązuje dystans społeczny oraz nakaz zasłaniania ust i nosa. Drużyna rowerowa jest również angażowana do zadań kryminalnych - zwłaszcza w zgłaszanych "na gorąco" rozbojach, pobiciach czy kradzieżach.

 • 2 policjantów na rowerach jedzie ulicą obok blok mieszkalny
 • policjant w ręku trzyma radiostację i rozmawia przez nią
 • 2 policjantów na rowerach jedzie ulicą obok blok mieszkalny
 • policjant na rowerze na boisku podwórkowym
 • 2 policjantów jedzie ścieżką dla rowerów
 • 2 policjantów jedzie ścieżką dla rowerów
 • policjant jedzie na rowerze obok krzaki
 • policjanci stoją obok trzymają rowery
 • dwóch policjantów na rowerze
 • dwóch policjantów na rowerze, jeden trzyma w ręku radiostację
 • jedzie obok siebie w parku dwóch policjantów na rowerze
 • jedzie obok siebie w parku dwóch policjantów na rowerze
Powrót na górę strony