Aktualności

Kierowca z "pakietem przewinień"

Data publikacji 13.05.2020

Policjanci z kluczborskiej grupy „SPEED”, w trakcie weekendowych działań, zatrzymali kierowcę seata. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości. Dodatkowo mężczyzna nie miał prawa jazdy, był nietrzeźwy,. a jego samochód nie posiadał badań technicznych. Do całego "pakietu przewinień" 43-latek dołożył jeszcze niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Jego sprawą zajmie się teraz sąd.

W miniony weekend policjanci z kluczborskiej drogówki wchodzący w skład grupy "SPEED" patrolując drogę krajowa nr 11, zauważyli kierującego seatem, który poruszał się z nadmierną prędkością. Policjanci zmierzyli prędkość kierowcy, który poza terenem zabudowanym jechał 119 km/h. Po ujawnieniu wykroczenia mundurowi wyprzedzili kierowcę seata, nakazując mu zatrzymanie. 43-latek widząc radiowóz przez sobą znacznie zwolnił, a następnie by uniknąć kontroli skręcił z głównej drogi i zaczął uciekać.

Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg i po chwili zatrzymali kierowcę. Jak się okazało, zatrzymany mężczyzna to mieszkaniec powiatu kluczborskiego. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie prawie  promil alkoholu. Dodatkowo sprawdzenie kierującego w systemach informatycznych pozwoliło ustalić, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami, a seat którym jechał nie miał aktualnych badań technicznych.

Teraz 43-letni kierowca za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 2 lat więzienia oraz wysoka grzywna.


 

Powrót na górę strony