Aktualności

Podejrzany o rozbój usłyszał zarzuty

Data publikacji 12.05.2020

Namysłowscy kryminalni po nocnym pościgu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. 29-latek najpierw miał pobić kobietę, a następnie ukraść jej pieniądze. Mężczyzna był już wcześniej karany. Po zatrzymaniu trafił prosto do więzienia za zasądzone wyroki. Teraz za przestępstwo rozboju grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

29 kwietnia wieczorem, policjanci z Namysłowa otrzymali zgłoszenie o rozboju. Młody mężczyzna miał pobić 36-letnią kobietę, zabrać z jej portfela pieniądze i uciec. Pokrzywdzona przekazała funkcjonariuszom informację o wyglądzie i ubiorze mężczyzny. Po dwóch godzinach od zdarzenia, podejrzany o rozbój 29-latek został zatrzymany na ulicy, w centrum miasta. Próbował jeszcze uciekać przed policjantami, najpierw rowerem a później pieszo, ale nie zdążył.

Jak się okazało w komendzie, mężczyzna był już wcześniej karany za kradzieże i jest poszukiwany dwoma nakazami do odbycia kary więzienia. 29-letni mieszkaniec gminy, po przedstawieniu zarzutu rozboju i dwóch zarzutów o wcześniejsze kradzieże, został doprowadzony do zakładu karnego gdzie odbędzie karę więzienia za wcześniejsze przestępstwa.

Powrót na górę strony