Aktualności

Nietrzeźwy kierowca uciekał przed policjantami

Data publikacji 06.05.2020

Policjanci ze Strzelec Opolskich zatrzymali po pościgu 38-letniego kierowcę fiata. Jego styl jazdy był na tyle niepokojący, że policjanci postanowili go skontrolować. Wówczas mężczyzna przyśpieszył i zaczął uciekać. Swój rajd zakończył na płocie jednej z posesji. Okazało się, że był nietrzeźwy i ciążył na nim sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.

Choć dla wielu 3 maja był dniem wolnym, policjanci ze strzeleckiej "drogówki" patrolowali jak co dzień ulice powiatu. Po godzinie 18:00 w Leśnicy zauważyli kierującego osobowym fiatem. Styl jazdy mężczyzny sprawił, że mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli. Po włączeniu sygnałów w radiowozie, kierowca zamiast zatrzymać się, rozpoczął ucieczkę.

Jego rajd ulicami Leśnicy trwał kilka minut. W tym czasie mężczyzna złamał kilka przepisów ruchu drogowego. Swoją ucieczkę zakończył na bramie jednej z posesji. Za kierownicą siedział 38-letni mieszkaniec powiatu krapkowickiego. W swoim organizmie miał ponad promil alkoholu. Dodatkowo okazało się, że ciąży na nim sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Teraz 38-latek odpowie za popełnione przestępstwa. To niezatrzymanie się do kontroli, prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu oraz złamanie sądowego zakazu. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony