„Widzialna ręka” wyciągnięta do policjantów - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

„Widzialna ręka” wyciągnięta do policjantów

Data publikacji 05.05.2020

Obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa poruszając się w przestrzeni publicznej. Inicjatywa obywatelska "Widzialna Ręka – Namysłów" przekazała dla policjantów i pracowników cywilnych namysłowskiej komendy maseczki ochronne i żele dezynfekujące. Jesteśmy kolejną instytucją, która otrzymała wsparcie od lokalnej grupy zapaleńców, którzy postanowili walczyć o zdrowie mieszkańców powiatu namysłowskiego w czasie epidemii.

Policjanci na co dzień patrolujący ulice Namysłowa i podejmujący interwencje, również są zaopatrzeni w środki ochrony osobistej. Ponieważ podczas codziennej służby funkcjonariusze zużywają po kilka maseczek ochronnych oraz często dezynfekują ręce, dlatego każde wsparcie jest mile widziane.

Wczoraj z pomocą przyszli nasi lokalni samorządowcy. Pani Lucyna Medyk oraz pan Artur Włodarczyk, reprezentujący inicjatywę Widzialna Ręka - Namysłów, przekazali na ręce komendanta namysłowskiej policji nadkom. Andrzeja Ostrycharczyka ponad dwieście maseczek oraz pojemniki z żelem dezynfekującym.

Dar jest tym cenniejszy, że pochodzi od osób, które mieszkają na terenie Namysłowa. Widzialna Ręka-Namysłów wyprodukowała już ponad 5000 maseczek, z którymi dzieli się od początku epidemii z tymi, którzy takiej pomocy oczekują. Osoby zaangażowane w akcję przekazały już środki ochrony dla namysłowskiego szpitala, sołectw i DPS-ów.

Teraz samorządowcy w poczuciu wspólnej odpowiedzialności za zdrowie i życie mieszkańców, część uszytych maseczek postanowili przekazać tym, którzy na co dzień strzegą bezpieczeństwa obywateli. Wszyscy namysłowscy policjanci wyrażają wdzięczność paniom, które z mozołem szyją maseczki w zaciszu swoich domów oraz dziękują samorządowcom za pomoc i wsparcie.

  • przekazanie środków ochronnych
  • przekazanie środków ochronnych