Zatrzymani za kradzieże i posiadanie narkotyków - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Zatrzymani za kradzieże i posiadanie narkotyków

Data publikacji 04.05.2020

Kryminalni z Namysłowa zatrzymali 3 osoby podejrzane o liczne kradzieże w marketach. Grupa działała na terenie 3 województw - ich łupem padały drogie artykuły przemysłowe i spożywcze. Dwaj mężczyźni i kobieta to mieszkańcy powiatu oleśnickiego. Straty, jakie ponieśli handlowcy, to ponad 8 tysięcy złotych. Dodatkowo u jednego z mężczyzn policjanci znaleźli amfetaminę. Podejrzani usłyszeli łącznie 8 zarzutów. Za kradzieże i posiadanie narkotyków grozi im do 5 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Kryminalni z Namysłowa, w wyniku pracy operacyjnej, zatrzymali trzy osoby związane z przestępstwami przeciwko mieniu. Zatrzymani to dwaj mężczyźni w wieku 34 i 37 lat oraz 26-letnia kobieta. Wszyscy są mieszkańcami powiatu oleśnickiego.

Mężczyźni mieli dokonywać kradzieży drogich alkoholi i sprzętu AGD z marketów na terenie trzech województw: opolskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego. Straty ich przestępczej działalności wstępnie wyceniono na ponad 8 tysięcy złotych. Podczas przeszukań, policjanci odzyskali część skradzionego towaru. Dodatkowo, podczas zatrzymania, funkcjonariusze znaleźli przy 34-latku kilka porcji amfetaminy.

Łącznie mężczyźni usłyszeli osiem zarzutów, do których się przyznali. Kobieta po złożonych wyjaśnieniach została zwolniona do domu. Za usiłowania kradzieży, kradzieże i posiadanie narkotyków, mężczyznom grozi im do 5 lat więzienia.

 

  • Mężczyzna w kamizelce z napisem Policja trzyma za ramię drugiego mężczyznę, który ma założone na ręce kajdanki z tyłu.
  • Mężczyzna w kamizelce z napisem Technik Kryminalistyki pochyla się na woreczkiem z białym proszkiem.
  • Mężczyzna w kamizelce z napisem Policja trzyma za ramię mężczyznę, który ma kajdanki na ręce trzymane z tyłu.