Aktualności

Podsumowaliśmy majówkę 2020

Data publikacji 04.05.2020

Za nami długi, majowy weekend inny niż takie, do których przywykliśmy. W jego trakcie, poza egzekwowaniem przepisów ruchu drogowego, funkcjonariusze sprawdzali również te związane z pandemią. W tym okresie, w naszym regionie doszło do 4 wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła, a 3 zostały ranne. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad 1000 kierujących. Funkcjonariusze ujawnili również ponad 100 wykroczeń związanych z obostrzeniami dotyczącymi koronawirusa.

Majowy weekend trwał 3 dni. Funkcjonariusze ruchu drogowego i prewencji czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach Opolszczyzny. Policjanci zwracali uwagę na trzeźwość kierujących oraz prędkość z jaką się poruszają. Podczas kontroli sprawdzali także, czy osoby jadące samochodami stosują się do przepisów związanych z koronawirusem.

Od czwartku (30 kwietnia) na terenie naszego województwa doszło do 4 wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła, a 3 osoby zostały ranne. Policjanci wykonali ponad 1000 badań stanu trzeźwości kierowców. 30 z nich wsiadło za kierownicą po alkoholu.

Do wypadku śmiertelnego doszło w powiecie głubczyckim. W piątek, około godz. 14:30, w Baborowie 68-letni rowerzysta w trakcie zawracania, miał wjechać wprost pod nadjeżdżającego peugeota, kierowanego przez 53-latka. W wyniku zderzenia, rowerzysta poniósł śmierć na miejscu.

Takie sytuacje pokazują jak poważne konsekwencje może spowodować chwila nieuwagi. Niech dobra pogoda nigdy nie uśpi naszej czujności. Wciąż najczęstsze przyczyny wypadków to nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu oraz kierowanie pod wpływem alkoholu.

Tegoroczna majówka, to oprócz działań w ruchu drogowym, również egzekwowanie przepisów związanych z walką z koronawirusem. W trakcie długiego weekendu, policjanci ujawnili 114 osób łamiących obowiązujące obostrzenia. 78 z nich zostało ukaranych mandatami, natomiast wobec 36 zostały skierowane wnioski do sądu. Wykroczenie te były głównie związane z nie stosowaniem się do obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz zakazu gromadzenia się.


 

Powrót na górę strony