Zatrzymany za włamanie - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Zatrzymany za włamanie

Data publikacji 29.04.2020

Policjanci z Olesna zatrzymali 22-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem do sklepu obuwniczego. Tam sprawca skradł kasetę z pieniędzmi, laptopa oraz kamerę monitoringu. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 8000 złotych. Młody człowiek usłyszał już zarzuty. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Olescy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do sklepu obuwniczego, do którego miało dojść w centrum miasta. Na miejscu ustalili, że włamywacz wybił szybę w drzwiach, a następnie z wnętrza pomieszczenia skradł kasetę z pieniędzmi, laptopa oraz kamerę. Poszkodowany przestępstwem swoje straty wyliczył na ponad 8000 złotych. Sprawą zajęli się kryminalni.

Zebrane przez funkcjonariuszy informacje pozwoliły na wytypowanie podejrzewanego w tej sprawie. To 22-letni mieszkaniec powiatu oleskiego. Działania operacyjne pozwoliły również na ustalenie, gdzie mężczyzna ukrył skradzione przedmioty. W trakcie czynności wyszło na jaw, że sprawca zniszczył laptopa ponieważ sądził, że znajduje się na nim zapis z kamery monitoringu. Natomiast część ze skradzionych pieniędzy przeznaczył na spłatę swoich wcześniejszych pożyczek.

Policjanci odzyskali skradzione przedmioty oraz zabezpieczyli pozostałe pieniądze. Zatrzymany 22-latek usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Teraz musi się liczyć z karą nawet do 10 lat więzienia.