Aktualności

Policjanci rozdawali maseczki, wspierając inicjatywę społeczną Urzędów Miejskich

Data publikacji 25.04.2020

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku oraz Posterunku Policji w Wołczynie włączyli się w akcję społeczną zorganizowaną przez władze miejskie. Inicjatywa przekazywania maseczek ochronnych mieszkańcom, miała z jednej strony na celu przypomnienie o obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, z drugiej natomiast wyrażała troskę władz miejskich oraz Policji o zdrowie mieszkańców, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Od 16 kwietnia obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Każdy, kto wychodzi z domu, musi zakryć te części twarzy. Można to zrobić za pomocą maseczki jednorazowej, maseczki materiałowej, chusty, apaszki czy szalika. Urzędy Miejski w Kluczborku i Wołczynie uczestniczą w wielu przedsięwzięciach na rzecz bezpieczeństwa swoich mieszkańców. W trudnym czasie wspólnej walki z epidemią, władze miejskie postanowiły wesprzeć lokalną społeczność miasta i gminy, przekazując mieszkańcom maseczki ochronne.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, kluczborscy policjanci wspólnie z harcerzami z ZHR w Kluczborku, dostarczali mieszkańcom miasta ufundowane przez Burmistrza Jarosława Kielara maseczki ochronne. Całość działań w tym zakresie z ramienia Burmistrza koordynuje jego zastępca Pan Dariusz Morawiec.

W tym samym czasie policjanci z posterunku Policji w Wołczynie podczas codziennej służby przez kilka minionych dni rozdali 100 szt. maseczek ochronnych, otrzymanych od Burmistrza Jana Leszka Wiącka.

Funkcjonariusze dotarli do wielu gminnych miejscowości, kontrolując i sprawdzając, czy wprowadzony od 16 kwietnia obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej jest przestrzegany. Funkcjonariusze wręczali maseczki mieszkańcom, informując każdorazowo o potrzebie i obowiązku ich noszenia w miejscach publicznych i podczas przemieszczenia się.

Mieszkańcy serdecznie dziękowali funkcjonariuszom, że podjęli taką inicjatywę. Policjanci spotkali się z wieloma podziękowaniami oraz słowami uznania za swoją służbę w czasie epidemii. Policjanci działają z wyjątkową troską o zdrowie mieszkańców. Stąd nasza aktywność w każdym przedsięwzięciu, które jest organizowane dla dobra społeczeństwa.


 

  • maseczki wielorazowego użytku w torbie z logo kluczborka
  • policjantka stojąca w obecności harcerzy
  • policjantka pakująca do torby maseczki jednorazowe
  • policjant stojący w obecności harcerzy
  • policjanci z radiowozu przekazujący maseczke
  • policjant idący z harcerzem