Policjanci rozdawali maseczki mieszkańcom - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Policjanci rozdawali maseczki mieszkańcom

Data publikacji 16.04.2020

Obowiązek zasłaniania ust i nosa jest jednym z obostrzeń wprowadzonych w związku ze stanem epidemii. Jednak są wśród nas osoby, dla których spełnienie tego wymogu może okazać się dużą trudnością. Dlatego opolscy policjanci rozdają maseczki ochronne tym, którzy tych maseczek najbardziej potrzebują. Inicjatywa ta jest możliwa dzięki zaangażowaniu opolskich krawcowych i naszych policjantek, które nieodpłatnie i po godzinach służby, szyją je dla osób potrzebujących.

Dziś opolscy policjanci rozdawali maseczki tym, którzy ich najbardziej potrzebują. Zdarza się, że dla niektórych spełnienie tego wymogu to duża trudność. Funkcjonariusze wsparci przez swoje koleżanki i opolskie krawcowe, w pierwszym dniu obowiązkowego zakrywania ust i nosa rozdawali maseczki mieszkańcom regionu, m.in. seniorom czy tym którzy z różnych powodów znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Apelowali do wszystkich by nosili je dla bezpieczeństwa swojego i innych.

To właśnie od opolskich krawcowych policjanci otrzymali 300 maseczek ochronnych, cześć z nich została już przekazana potrzebującym. Inicjatywa krawcowych jest pełnym wolontariatem, wpierały już one swoimi maseczkami szpitale czy Domy Pomocy Społecznej. Jak same mówią przyjmą każdą ilość tasiemek do wiązania maseczek.

Również opolskie policjantki - i to nie tylko w czasie służby - angażują się w powstrzymywanie pandemii. Nasze funkcjonariuszki, widząc również potrzebę takiej pomocy, szyją po służbie maseczki ochronne. Jak przyznaje nam jedna z policjantek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, w szycie maseczek zaangażowała całą rodzinę. Razem ze swoimi córkami i mamą zakasały rękawy do pracy i już uszyły blisko 300 maseczek.

Od dziś mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa poruszając się w przestrzeni publicznej i w miejscach wskazanych w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 15 kwietnia 2020 r., poz. 673). Ponadto wszystkie dotychczasowe zasady bezpieczeństwa, w tym dotyczące przemieszczania się, nadal obowiązują. Czytaj Serwis Rzeczypospolitej Polskiej zakładka Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia.

  • policjanci na ulicach Opola rozdają maseczki
  • policjanci na ulicach Opola rozdają maseczki
  • policjanci na ulicach Opola rozdają maseczki