Aktualności

Wyjaśniamy okoliczności śmiertelnego wypadku pod Namysłowem

Data publikacji 10.04.2020

Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności tragicznego wypadku drogowego do którego doszło w nocy w Nowych Smarchowicach, w powiecie namysłowskim. Według wstępnych ustaleń, kierujący osobowym mercedesem stracił panowanie nad autem i wypadł z drogi uderzając w drzewo. Dwóch mężczyzn podróżujących samochodem zginęło na miejscu. To 29 i 35-letni mieszkańcy gminy Namysłów. Przypominamy, że mimo mniejszego ruchu z powodu pandemii, jezdnia o tej porze roku może być niebezpiecznie śliska, dlatego apelujemy o dostosowanie prędkości do warunków pogodowych. A przede wszystkim - #zostanwdomu.

Przed 1:00 w nocy, oficer dyżurny namysłowskiej Policji, otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Nowe Smarchowice. Osobowy mercedes na łuku drogi wypadł z jezdni, kilkukrotnie dachował a następnie uderzył w drzewo. Uderzenie o skarpę a następnie w drzewo było tak silne, że obaj mężczyźni podróżujący tym autem wypadli na zewnątrz. W wyniku poniesionych obrażeń, 29 i 35-latek ponieśli śmierć na miejscu.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność, a przede wszystkim o zdjęcie nogi z gazu. To właśnie nadmierna prędkość i niedostosowywanie jej do warunków na drodze jest najczęstszą przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Przypominamy, że cały czas obowiązuje stan epidemii na terenie całego kraju. Wprowadzone przepisy mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Większość społeczeństwa stosuje się do obostrzeń i nakazów aby pozostać w domu. Taka sytuacja powoduje, że ruch na drogach jest mniejszy, co w połączeniu z coraz lepszymi warunkami pogodowymi może u niektórych kierowców budzić zachętę do przekraczania dozwolonej prędkości. Przemieszczanie się jest dozwolone tylko z ważnych życiowo powodów i po spełnieniu jasnych kryteriów. Szczególnie w okresie przedświątecznym policjanci będą kontrolować czy przemieszczanie się osób jest rzeczywiście zasadne.

Nieustannie apelujemy o rozwagę, nie wychodzenie z domu i dostosowanie się do wprowadzonych wytycznych. Wprowadzone obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich. Nigdy nie powinniśmy wsiadać za kierownicę, kiedy czujemy się źle, jesteśmy niewyspani i zmęczeni. Oczywiście bardzo ważne jest to, aby wsiadając za kierownicę, być trzeźwym, wypoczętym i skoncentrowanym. A przede wszystkim pamiętajmy, #zostanwdomu.

 

  • zdjęcia z miejsca wypadku
  • zdjęcia z miejsca wypadku
  • zdjęcia z miejsca wypadku
Powrót na górę strony