Aktualności

Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa - chroń siebie i bliskich

Data publikacji 31.03.2020

Przepisy związane z powstrzymywaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa muszą być respektowane. To kwestia odpowiedzialności i dojrzałości, aby chronić siebie i swoich bliskich. Egzaminu tego nie zdała czwórka młodych mieszkańców Brzegu. Mężczyźni w wieku od 20 do 25 lat postanowili spędzić czas przy grillu w parku miejskim. Wszyscy zostali ukarania mandatami karnymi. Apelujemy o rozsądek i przestrzeganie obowiązujących przepisów, które mają chronić nas wszystkich.

Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie. Wówczas policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zostali skierowani do jednego z parków miejskich w Brzegu. Tam kilka młodych osób miało zorganizować grilla.

To zgłoszenie okazało się prawdziwe. Cztery osoby w wieku od 20-25 lat złamały zakaz gromadzenia się. Grupa znajomych w parku rozłożyła ogrodowego grilla i tak wspólnie spędzali popołudnie. W tym przypadku za złamanie zakazu, funkcjonariusze na zgromadzonych nałożyli mandaty karne.

Policjanci apelują o pozostanie w domu i przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń w związku z niebezpieczeństwem zarażenia się koronawirusem. Kierujmy się dobrem własnym i swoich bliskich. Nasze zdrowie zależy od naszej odpowiedzialności. Dlatego nie lekceważmy nowych zasad i w tych trudnych dla wszystkich chwilach stosujmy się do nakazów i poleceń służb.

Apel kierujemy do wszystkich – młodzieży, dorosłych i seniorów. Bez wyraźnej potrzeby nie wychodźcie z domu. Dołącz do akcji #zostanwdomu.

Powrót na górę strony