Aktualności

Jechał ponad 130 km/h - został zatrzymany przez grupę "SPEED"

Data publikacji 24.03.2020

Funkcjonariusze z kluczborskiej grupy „SPEED” zatrzymali do kontroli kierowcę bmw. Mężczyzna w terenie zabudowanym ,,gnał” ponad 130 km/h. 50-letni kierowca stracił na najbliższe 3 miesiące uprawnienia do kierowania pojazdami. Dodatkowo został ukarany mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Zadaniem policyjnej grupy „SPEED” jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach. W miniony weekend funkcjonariusze ruchu drogowego wchodzący w skład kluczborskiej grupy "SPEED" zatrzymali do kontroli kierowcę, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 80 km/h.  

Około godziny 11:00, w Wędryni na drodze wojewódzkiej nr 494, policjanci zauważyli osobowe bmw poruszające się z dużą prędkością. Kierujący nim 50-latek, jechał w obszarze zabudowanym na obowiązującej „pięćdziesiątce” z prędkością ponad 130 km/h. W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości, funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz 50-latka czeka 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami. Dodatkowo, za popełnione wykroczenie mieszkaniec powiatu kłobuckiego został ukarany mandatem, a jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest nadal jedną z głównych przyczyn wypadków na drodze. Pamiętajmy - na jezdni nie jesteśmy sami!!!

Powrót na górę strony