Aktualności

Policjanci z grupy „SPEED” zatrzymali uprawnienia 56-latkowi

Data publikacji 26.02.2020

Funkcjonariusze z brzeskiej grupy „SPEED” zatrzymali uprawnienia 56-letniemu właścicielowi audi. Podczas gdy warunki drogowe na autostradzie A4 były trudne, widoczność ograniczona, a nawierzchnia śliska, mężczyzna wjeżdżał bezpośrednio przed inne pojazdy i zmuszał kierowców do zatrzymania.Dodatkowo, za stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym, sąd nałożył na niego grzywnę w wysokości 3 000 złotych.

Policjanci z brzeskiej grupy „SPEED” działają tam, gdzie kierowcy dopuszczają się szczególnie niebezpiecznych wykroczeń. Mowa to między innymi o przekraczaniu dopuszczalnej prędkości, nieustąpieniu pierwszeństwa przejazdu czy też niewłaściwemu wyprzedzaniu. Zwracają uwagę na kierowców, którzy rażąco naruszają obowiązujące przepisy i są zagrożeniem dla innych użytkowników dróg. Weryfikują również wykroczenia naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W minioną niedzielę, o godzinie 10:00 na autostradzie A4, policjanci zatrzymali do kontroli audi. Wówczas warunki drogowe były trudne, padał ulewny deszcz, który ograniczał widoczność, a nawierzchnia była śliska. Jadąc nieoznakowanym radiowozem w kierunku Wrocławia zauważyli jak pojazd gwałtownie zmienia pas ruchu bez sygnalizowania tego manewru. Wjeżdżał bezpośrednio przed jadące pojazdy i zmuszał innych kierowców do gwałtownego hamowania. Kierowca wykonywał niebezpieczne manewry i w ten sposób stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Mundurowi ruszyli za osobowym audi i już po chwili zatrzymali go do kontroli.

Za rażące naruszenie przepisów drogowych i realne stworzenie zagrożenia funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 56-letniemu obywatelowi Rumunii, a sąd nałożył na niego grzywnę w wysokości 3 000 złotych. Dodatkowo, mężczyzna będzie musiał ponieść koszty holowania pojazdu na policyjny parking.

Powrót na górę strony