Aktualności

Zatrzymany podczas nocnego patrolu

Data publikacji 25.02.2020

Nietrzeźwi kierowcy zawsze stwarzają realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego policjanci w sposób szczególny zwracają uwagę na kierowców, których styl jazdy budzi zastrzeżenia. Tak też było w czasie nocnego patrolu ulicami Głubczyc. Policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę chevroleta. Okazało się, że 34-latek miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu.

W poniedziałkową noc policjanci ogniwa patrolowego zauważyli dziwnie zachowującego się kierowcę chevroleta. Mundurowi zatrzymali kierowcę do kontroli. Za kierownicą siedział 34-letni obywatel Ukrainy. Po przebadaniu kierowcy alkomatem okazało się, że w organizmie ma ponad 2 promile alkoholu.

Kierowca nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania funkcjonariuszom. Ci zatrzymali mu prawo jazdy. O dalszym losie 34-latka zdecyduje sąd. Kara, która grozi kierowcy, to wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz 2 lata pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, nietrzeźwi stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego jeśli widzimy podejrzanie zachowującego się kierującego, reagujmy. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg nietrzeźwych kierujących. Osoby, które decydują się wsiadać za kierownicę po alkoholu muszą wiedzieć, że społeczeństwo nie wyraża zgody na takie zachowanie.

Powrót na górę strony