Aktualności

Trzeźwy poranek na drogach powiatu prudnickiego

Data publikacji 25.02.2020

Ponad 250 kontroli - to wynik kilkugodzinnej akcji przeprowadzonej przez prudnickich policjantów. Wśród tej liczby funkcjonariusze zatrzymali 2 kierowców, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą po alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lata więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

24 lutego, od wczesnych godzin porannych, na drogach powiatu prudnickiego prowadzona była akcja „Trzeźwy poranek”. W ciągu zaledwie 4 godzin funkcjonariusze skontrolowali ponad 250 kierowców. Z tej liczby, dwóch zdecydowało się na jazdę po alkoholu.

Jednym z nich okazał się 44-latek, który kierował volkswagenem mając ponad promil alkoholu w organizmie. Druga osoba, to 42-latka, która jadąc toyotą miała w organizmie blisko 0,5 promila alkoholu. Zatrzymane osoby straciły już prawo jazdy.

Takie akcje mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Umożliwiają wyeliminowanie osób, które kierując pod wpływem alkoholu stwarzają ogromne zagrożenie w ruchu drogowym.

Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5 000 zł grzywny.

Powrót na górę strony