Aktualności

Brzescy policjanci zatrzymali nietrzeźwych kierowców

Data publikacji 17.02.2020

Policjanci podczas kontroli pojazdów badają trzeźwość i wyciągają konsekwencje, tam gdzie prawo zostało złamane. Wszystko po to, aby zwalczać zagrożenia związane z nietrzeźwymi kierowcami. W ostatnich dnia funkcjonariusze z Brzegu zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców, którzy za kierownicę wsiedli z promilami. Pierwszy to 55-latek, którego styl jazdy wzbudził podejrzenie policjantów. Badanie alkomatem pokazało 2 promile. Drugi z kierowców, to 32-latek, który nie dość, że przekroczył dopuszczalną prędkość, to nie posiadał uprawnień i miał ponad 0,5 promila w wydychanym powietrzu.

Kilka dni temu, po godzinie 17:00, na jednej z dróg wylotowych z miasta policjanci z brzeskiej grupy SPEED zauważyli jadącą przed nimi skodę. Od początku sposób jazdy kierowcy wydawał się policjantom mocno podejrzany.

Kierowca jechał niepewnie i zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu. Zjeżdżając z ronda nie zapanował nad pojazdem i wjechał na pas wyłączony z ruchu. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali go do kontroli, a badanie na urządzeniu pokazało, że 55-latek w organizmie ma blisko 2 promile alkoholu.

Natomiast w minioną niedzielę (16 lutego) około godziny 20:30 policjanci z ruchu drogowego podczas kontroli prędkości w jednej z miejscowości w gminie Lewin Brzeski zatrzymali kierującego fiatem. Powodem kontroli było przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Kierowca przekroczył prędkość o blisko 20 km/h. Jak się okazało siedzący za kierownicą 32-latek oprócz wykroczenia drogowego ma również na sumieniu inne przewinienia. W organizmie miał ponad pół promila alkoholu i nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania.

Obaj kierowcy muszą się teraz liczyć z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów, wysoką grzywną i karą do 2 lat więzienia.

Opis filmu: Nagranie przedstawia zapis z wideorejestratora, na którym kierowca skody porusza się w sposób niewłaściwy po jezdni

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 1.38 MB)

Powrót na górę strony