Doskonaliliśmy się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Doskonaliliśmy się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej

Data publikacji 14.02.2020

Z inicjatywy I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Adama Tychowicza odbyło się szkolenie dla policjantów z zakresu zwalczania przestępczości gospodarczej. Jego tematyką była między innymi przestępczość w rolnictwie oraz wyłudzenia o obszarze dopłat bezpośrednich na szkodę wspólnot europejskich. W spotkaniu uczestniczyły instytucje na co dzień współpracujące z Policją w tym zakresie.

Prowadzenie dochodzeń dotyczących przestępstw gospodarczych wymaga od śledczych ogromnej wiedzy. Policjanci prowadzący takie sprawy muszą świetnie odnajdywać się w gąszczu przepisów i kruczków prawnych, aby wyłuskać te osoby, które próbują oszukać prawo. Dlatego tak ważne jest, by policjanci na bieżąco otrzymywali aktualną wiedzę w tym zakresie.

Spotkanie zainicjowane przez I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu – insp. Adama Tychowicza. poprowadził naczelnik Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Opolu kom. Janusz Kaczor wraz z podinsp. Jarosławem Grajcarem. Obecni na nim byli także zaproszeni goście: Pan Jan Stępkowski - dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Opolu wraz z przedstawicielami biur powiatowych ARiMR, Pan Krzysztof Polak - dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Opolu oraz mł. insp. Ryszard Szymański - Zastępca Naczelnika Opolskiego Urzędu Celno Skarbowego.

Podczas szkolenia rozmawiano o oszustwach w rolnictwie, wyłudzeniach o obszarze dopłat bezpośrednich na szkodę wspólnot europejskich, a także o nielegalnych grach hazardowych. Omówiono także odpowiedzialność karną związaną z tego typu przestępczością. Takie spotkania to świetna okazja do wymiany doświadczeń, wypracowania algorytmów postępowań oraz omówienia i podsumowania zrealizowanych wspólnie przedsięwzięć.

  • zdjęcie ze szkolenia pg
  • zdjęcie ze szkolenia pg
  • zdjęcie ze szkolenia pg