Ślubowanie klas mundurowych - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Ślubowanie klas mundurowych

Data publikacji 11.02.2020

W Zespole Szkół nr 3 w Sławięcicach odbyło się ślubowanie klasy mundurowej oraz mianowanie drugiej i trzeciej klasy na wyższe stopnie kadeckie. Udział w uroczystości wziął Komendant Powiatowy Policji w Kędzierzynie-Koźlu - mł. insp. Janusz Hencel, który pogratulował młodym kadetom wyboru kierunku kształcenia oraz zachęcał do wstąpienia w szeregi Policji po ukończeniu szkoły.

W czwartek, odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy mundurowej z Zespołu Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu. W uroczystości uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Kędzierzynie-Koźlu - mł. insp. Janusz Hencel oraz przedstawiciele kuratorium, reprezentanci władz lokalnych, komendanci służb mundurowych, dyrektorzy szkół naszego powiatu, a także rodziny licealistów.

Najważniejszym punktem uroczystości było wypowiedzenie przez uczniów roty ślubowania, do której młodzi ludzie podeszli z wielką powagą. Po ślubowaniu pierwszoklasistów, uczniowie klasy drugiej i trzeciej, odebrali z rąk dyrektora szkoły oraz przedstawicieli służb mundurowych akty nadania kolejnych stopni awansu.  

Kadeci przez najbliższe lata będą zgłębiać tajniki służb mundurowych. Dzięki współpracy szkoły z tutejszą jednostką Policji, poznają specyfikę pracy policjantów na różnych stanowiskach służbowych, by po ukończeniu szkoły mogli w sposób świadomy dokonać wyboru zawodowego.

Policjant - to zawód dla ludzi z pasją. Dużo wymagający i dużo dający w zamian. Ty też możesz zostać policjantem - cały czas trwa nabór.

  • ślubowanie klas mundurowych
  • ślubowanie klas mundurowych
  • ślubowanie klas mundurowych