Aktualności

Miał 2 promile w organizmie i spowodował kolizję

Data publikacji 31.01.2020

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają ogromne niebezpieczeństwo na naszych drogach. Są zagrożeniem dla siebie, swoich pasażerów i innych użytkowników dróg. Cały czas apelujemy, aby szanować prawo, a przede wszystkim własne i innych życie. Brakiem wyobraźni i lekkomyślnością wykazał się 32-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, który pod wpływem alkoholu spowodował kolizję.

Do tego zdarzenia doszło 29 stycznia kilka minut po godzinie 17:00. Wówczas policjanci z ruchu drogowego zostali wezwani na jedną z ulic w centrum miasta. Tam w rejonie skrzyżowania miało dojść do zdarzenia drogowego.

Funkcjonariusze, którzy zajęli się sprawą, na miejscu zastali uczestników zdarzenia. Jak wynikało z ustaleń policjantów, 32-letni kierowca seata nie zachował ostrożności i najechał na tył peugeota, który na skrzyżowaniu czekał na zielone światło. Na szczęście poszkodowana w zdarzeniu 40-letnia kobieta nie odniosła obrażeń, uszkodzeniu uległ jedynie jej samochód.

Natomiast dalsze czynności pokazały, że mężczyzna oprócz spowodowania kolizji, na sumieniu ma również inne przewinienia. Od podejrzewanego wyczuwalna była woń alkoholu, a badanie na alkomacie potwierdziło przypuszczenia policjantów. W organizmie miał blisko 2 promile alkoholu i tłumaczył, że miał zły dzień.

32-latkowi za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi teraz do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Odpowie on również za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

 

 

Powrót na górę strony