Aktualności

Zgłosił włamanie, bo chciał pożyczyć pieniądze na alkohol

Data publikacji 31.01.2020

42-latek zgłosił włamanie do mieszkania. Na miejscu okazało się, że nie doszło do żadnego przestępstwa. Potrzebę interwencji zgłaszający tłumaczył potrzebą pożyczenia pieniędzy na alkohol. Policjanci za bezpodstawne wezwanie ukarali mężczyznę mandatem karny w wysokości 500 złotych.

W środę (29 stycznia), po godzinie 17:00 dyżurny policji w Prudniku otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z mieszkań na terenie miasta. Oficer dyżurny na miejsce skierował policyjny patrol. Szybko jednak okazało się, że do żadnego przestępstwa nie doszło.

W mieszkaniu pod wskazanym adresem funkcjonariusze zastali 42-latka. W trakcie wyjaśniania interwencji wyszło na jaw, że mężczyzna celowo zgłosił włamanie, bo chciał pożyczyć 20 złotych na alkohol. Policjanci nie docenili jego kreatywności i za bezpodstawne wezwanie ukarali mężczyznę 500 złotowym mandatem.

Zdarza na numery alarmowe dzwonią ludzie którzy w rzeczywistości nie potrzebują pomocy. Pamiętajmy, że takie bezpodstawne wezwanie jest nie tylko wykroczeniem, ale angażuje również służby w czasie, gdy ktoś na prawdę może potrzebować interwencji Policji.

Powrót na górę strony