Aktualności

Ferie już niedługo – ważne, aby były bezpieczne

Data publikacji 29.01.2020

Ferie w naszym województwie tuż ,tuż! Część dzieci i młodzieży wyjedzie na zorganizowane zimowiska, ale sporo z nich zostanie w domach. Ważne, by zadbać o bezpieczny wypoczynek dla jednych i drugich. Od kliku dni kluczborscy dzielnicowi prowadzą działania edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa dzieci w czasie zimowego wypoczynku.

Dbając o bezpieczeństwo najmłodszych podczas ferii zimowych, kluczborscy policjanci spotykają się z dziećmi z różnych placówek oświatowych. Dzielnicowi w trakcie rozmowy z dziećmi mówią o bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania, na drogach, a także w miejscu wypoczynku.

Policjanci mrozmawiają między innymi o zagrożeniach jakie mogą wystąpić w czasie wolnym od zajęć szkolnych. W szczególności przestrzegają przed niebezpieczeństwem podczas zabaw w okolicy zbiorników wodnych czy ograniczonego zaufania wobec osób nieznajomych.

Policjanci podczas spotkań szczególną uwagę poświęcają przybliżeniu zasad bezpieczeństwa w sieci oraz, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych. Funkcjonariusze przypominają także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Działania tego rodzaju mają na celu przypominanie o istniejących zagrożeniach oraz sposobach ich unikania.

  • Policjant w mundurze prowadzący spotkanie z dziećmi na sali gimnastycznej, na pierwszym planie dzieci siedzące na ławce, podnoszące rękę zgłaszając się do odpowiedzi
  • policjant z policjantką prowadząc spotkanie w klasie, na pierwszym planie dzieci siedzące w szkolnych ławkach
  • policjant prowadzący spotkanie , na pierwszym planie dzieci siedzące na krzesłach
Powrót na górę strony