37-latek zatrzymany za włamanie i zniszczenie mienia - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

37-latek zatrzymany za włamanie i zniszczenie mienia

Data publikacji 17.01.2020

Prudniccy kryminalni zatrzymali 37-latka podejrzanego o włamanie do jednej z firm na terenie miasta i kradzież elementów miedzianych z turbin prądotwórczych. Pokrzywdzony wartość strat wycenił na 500 000 złotych. Mieszkaniec Prudnika usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Teraz grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Początkiem stycznia br. dyżurny policji w Prudniku otrzymał zgłoszenie o włamaniu do budynku jednej z firm na terenie miasta. Prudniccy kryminalni wezwani na miejsce, przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli ślady. Na podstawie zebranych materiałów oraz pracy operacyjnej z tym przestępstwem policjanci powiązali 37-letniego mieszkańca miasta.

Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został zatrzymany. Jak ustalili śledczy 37-latek na przełomie roku kilkukrotnie włamał się do budynku firmowego skąd skradł elementy miedziane z dwóch turbin prądotwórczych powodując ich zniszczenie. Pokrzywdzony wartość strat oszacował na pół miliona złotych.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia o znacznej wartości. Za takie przestępstwa grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego 37-latka
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego 37-latka
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego po schodach.